neděle 14. února 2016


Další výlet na Jih tentokrát až k Víku


   Po týdnu kdy jsme se v práci nezastavili, jsme se rozhodli pro jednodenní výlet na Jih. Kousek dál, než jsme byli posledně. Nabýt trošku energie a poznat další krásné kouty Islandu.


   První zajímavostí na naší cestě byla Eyjafjallajökull. Sopka, která była činná v roce 2010 a je známá po celém světě. Po chvíli kochání se neuvěřitelnou krajinou jihu Islandu, který Vám připadá mnohem zelenější než jiné části ostrova jsme se dostali až k jednomu z našich cílů cesty. 

Vodopád Seljarlandsfoss. Je to vodopád za kterým se dá projít, nejznámnější na jižním pobřeží. 
  Prozradíme vám tajemství, když půjdete od vodápadu po cestě asi 0,5km narazíte na jeskyni ve které se ukrývá další nádherný, dechberoucí vodopád. Když budete mít štěstí a bude nízká hladina říčky určitě se probroďte po kamenech dovnitř do jeskyně. Je to úchvatné. 
  Po cestě k Seljarlandsfoss minete další vodopád zvaný Skogarfoss, ten jsme si my, ale nechali až na cestu zpátky. 
  Po procházce a nacvakání několika fotek jsme se vydali dál na jih. Další zastávkou - vrak letadla DC 10 na pláži u Sólheimasandur. Letadlo leží uprostřed černé pláže už od roku 1973.


   Vrátili jsme se zpět na hlavni asfaltovou silnici a pokračovali v cestě. Dalším bodem naší cesty byl Reynisdrangar čedičové skály a Dyrholaey černá písečná pláž „tři trolové v Atlantském oceánu” a přímořské městečko Vík.



   Existují legendy jak skály v ocánu vznikly. Nejznámější z nich praví, že se trolové pokusili na břeh stáhnout obchodní loď se třemi stožáry. Loď ale ztorskotala a při ranním rozbřesku se její tři stěžně proměnily v jehlicovité skály.


  Kousek dál od Víku se nachází Mýrdalsjökull. 4. největší ledovec na Islandu. Zajímavostí je že, pod ledovcem dřímá sopka Katla, jejíž kráter má průměr 10km.



Užili jste si výlet s námi? Těšte se na příště...

Život na severu

Žádné komentáře:

Okomentovat